Vyhlášení
Ceny, které se po turnaji vyhlašují. O vítězi půlmaratónu nerozhodují — ten se hraje na celkový součet družstva — ale hraje se o ně stejně.
Doplňková soutěž — split podzim 2023 07.10.2023 rozhoduje průměr na hru
U každého turnaje se vyhlašuje jedna a dopředu se neví jaká — v podstatě to, co shodíš prvním hodem. Vyhrává nejvyšší průměr na hru, ne největší počet: kdo odehraje míň her, tím nemá být bit. Táž úvaha jako u žebříčku jednotlivců.
Jednotlivci
| Hráč | Družstvo | Her | Počet Kolikrát se to tomu hráči povedlo za celý turnaj. | Průměr na hru Počet dělený počtem odehraných her. Tohle rozhoduje o vítězi. | |
|---|---|---|---|---|---|
| 1. | Orság Karel | ZA ŘEKOU | 16 | 26 | 1,63 |
| 2. | Janusz Radim | KELÍMCI | 14 | 22 | 1,57 |
| 3. | Krusberský Ladislav | STATOVAR | 14 | 21 | 1,50 |
| 3. | Kubátko Vlastimil | TRAFO | 16 | 24 | 1,50 |
| 3. | Lesniaková Milena | ŠIKULOVÉ | 16 | 24 | 1,50 |
| 6. | Klusáček Jiří | PERMONÍCI | 17 | 25 | 1,47 |
| 7. | Varhaníček Pavel | STATOVAR | 16 | 23 | 1,44 |
| 7. | Šatný Kristián | ATTACK | 16 | 23 | 1,44 |
| 7. | Filová Jana | ŠIKULOVÉ | 16 | 23 | 1,44 |
| 10. | Pašek Radim | RAIZ STAVBY | 16 | 22 | 1,38 |
| 11. | Orságová Jana | ZA ŘEKOU | 16 | 21 | 1,31 |
| 11. | Cienciala Jakub | RAIZ STAVBY | 16 | 21 | 1,31 |
| 11. | Lysek Petr | PERMONÍCI | 16 | 21 | 1,31 |
| 11. | Ulička Antonín | TRAFO | 16 | 21 | 1,31 |
| 15. | Mihalcsak Silvester | ŠIKULOVÉ | 16 | 20 | 1,25 |
| 16. | Pazděra Jaroslav | STATOVAR | 18 | 22 | 1,22 |
| 17. | Capil Radomír | VALAŠSKÁ J-ELITA | 15 | 18 | 1,20 |
| 18. | Stodulka Ladislav | VALAŠSKÁ J-ELITA | 16 | 18 | 1,13 |
| 19. | Schindler Radek | ZA ŘEKOU | 16 | 16 | 1,00 |
| 19. | Klusáčková Dana | PERMONÍCI | 15 | 15 | 1,00 |
| 19. | Staněk Miroslav | VALAŠSKÁ J-ELITA | 17 | 17 | 1,00 |
| 22. | Motyka Milan | KELÍMCI | 16 | 15 | 0,94 |
| 22. | Šmelcer Ladislav | ATTACK | 16 | 15 | 0,94 |
| 24. | Bucha Radovan | KELÍMCI | 18 | 16 | 0,89 |
| 25. | Rambousek Kamil | ATTACK | 16 | 14 | 0,88 |
| 26. | Jung Jindřich | TRAFO | 16 | 11 | 0,69 |
| 27. | Branc Pavel | RAIZ STAVBY | 16 | 10 | 0,63 |
Družstva
| Družstvo | Počet | Her Kolik her družstvo doopravdy odehrálo. V každé z 24 her hází dva jeho hráči, takže dohraný turnaj jich má 48. | Průměr na hru Dělí se skutečně odehranými hrami, ne počtem her turnaje — jinak by družstvům vycházel dvojnásobek a s hráči by se to nedalo porovnat. | |
|---|---|---|---|---|
| 1. | ŠIKULOVÉ | 67 | 48 | 1,40 |
| 2. | STATOVAR | 66 | 48 | 1,38 |
| 3. | ZA ŘEKOU | 63 | 48 | 1,31 |
| 4. | PERMONÍCI | 61 | 48 | 1,27 |
| 5. | TRAFO | 56 | 48 | 1,17 |
| 6. | VALAŠSKÁ J-ELITA | 53 | 48 | 1,10 |
| 6. | KELÍMCI | 53 | 48 | 1,10 |
| 6. | RAIZ STAVBY | 53 | 48 | 1,10 |
| 9. | ATTACK | 52 | 48 | 1,08 |
Nejvyrovnanější hráč rozhoduje nejmenší rozdíl
Rozdíl mezi nejlepší a nejhorší hrou. Při 24 hrách je vyrovnanost půlka věci: 300 a 100 dá týž součet jako 200 a 200, ale není to týž výkon. Počítá to i pořadatel ve svém sešitu jako sloupec Rozdíl Max.-Min.
| Hráč | Družstvo | Her | Max | Min | Rozdíl Max minus Min, tedy nejlepší minus nejhorší hra. Malé číslo znamená vyrovnaný výkon. Řadí se podle něj, při shodě stojí výš ten, kdo odehrál víc her. | Průměr Na hru, včetně handicapu — jen jako údaj, o pořadí téhle ceny nerozhoduje. | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | Jung Jindřich | TRAFO | 16 | 161 | 121 | 40 | 142,31 |
| 2. | Pazděra Jaroslav | STATOVAR | 18 | 200 | 144 | 56 | 173,89 |
| 3. | Branc Pavel | RAIZ STAVBY | 16 | 161 | 98 | 63 | 137,69 |
| 4. | Staněk Miroslav | VALAŠSKÁ J-ELITA | 17 | 215 | 151 | 64 | 179,12 |
| 5. | Janusz Radim | KELÍMCI | 14 | 186 | 121 | 65 | 158,14 |
| 6. | Klusáčková Dana+8 | PERMONÍCI | 15 | 213 | 147 | 66 | 185,13 |
| 7. | Varhaníček Pavel | STATOVAR | 16 | 194 | 127 | 67 | 172,19 |
| 7. | Šatný Kristián | ATTACK | 16 | 199 | 132 | 67 | 164,69 |
| 9. | Kubátko Vlastimil | TRAFO | 16 | 193 | 123 | 70 | 153,25 |
| 10. | Filová Jana+8 | ŠIKULOVÉ | 16 | 167 | 95 | 72 | 134,19 |
Počítá se jen tomu, kdo odehrál aspoň 8 her — kdo hodil jednou, měl by rozdíl nula a vyhrál by to bez jediné dobré hry. Vidět je prvních 10; celý sloupec Rozdíl má tabulka Jednotlivci.
Nejvyšší náhozy družstev a kdo tu dvojici tvořil
V každé hře hází za družstvo dva jeho hráči, takže výsledek družstva v té hře je jejich součet včetně handicapu — takový nához nikdo sám nehodil. Je to nejlepších 10 her celého turnaje, ne jedna za každé družstvo, takže se družstva klidně opakují. Ve výsledkové tabulce stojí u každého jen jeho maximum; tady je vidět, kdo ho hodil s kým.
| Družstvo | Hra | Dvojice | Nához Součet dvojice včetně handicapů, přesně jak to počítá pořadatel ve sloupci Nej. Hra. | |
|---|---|---|---|---|
| 1. | ZA ŘEKOU | 7. | Orságová Jana 240+8 + Schindler Radek 236 | 476 |
| 2. | ZA ŘEKOU | 18. | Orság Karel 236 + Schindler Radek 223 | 459 |
| 3. | PERMONÍCI | 10. | Klusáček Jiří 236 + Klusáčková Dana 221+8 | 457 |
| 4. | ZA ŘEKOU | 20. | Orság Karel 242 + Orságová Jana 198+8 | 440 |
| 5. | ZA ŘEKOU | 9. | Orság Karel 173 + Schindler Radek 264 | 437 |
| 6. | PERMONÍCI | 11. | Klusáček Jiří 235 + Lysek Petr 199 | 434 |
| 7. | ATTACK | 8. | Rambousek Kamil 239 + Šmelcer Ladislav 191 | 430 |
| 8. | ZA ŘEKOU | 3. | Orság Karel 214 + Schindler Radek 214 | 428 |
| 8. | ZA ŘEKOU | 5. | Orság Karel 236 + Orságová Jana 192+8 | 428 |
| 10. | KELÍMCI | 4. | Bucha Radovan 165 + Motyka Milan 256 | 421 |
Nejvyšší náhozy jednotlivců holý nához, bez handicapu nejlepších 10 her turnaje
| Hráč | Družstvo | Hra | Nához Skutečně sražené kuželky, bez handicapu — stejně jako sloupec Max u jednotlivců. Handicap je vedle jména. | |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Schindler Radek | ZA ŘEKOU | 9. | 264 |
| 2. | Motyka Milan | KELÍMCI | 4. | 256 |
| 3. | Orság Karel | ZA ŘEKOU | 20. | 242 |
| 4. | Rambousek Kamil | ATTACK | 8. | 239 |
| 5. | Orság Karel | ZA ŘEKOU | 5. | 236 |
| 5. | Schindler Radek | ZA ŘEKOU | 7. | 236 |
| 5. | Klusáček Jiří | PERMONÍCI | 10. | 236 |
| 5. | Orság Karel | ZA ŘEKOU | 18. | 236 |
| 9. | Bucha Radovan | KELÍMCI | 7. | 235 |
| 9. | Klusáček Jiří | PERMONÍCI | 11. | 235 |