Vyhlášení
Ceny, které se po turnaji vyhlašují. O vítězi půlmaratónu nerozhodují — ten se hraje na celkový součet družstva — ale hraje se o ně stejně.
Doplňková soutěž — split jaro 2023 06.05.2023 rozhoduje průměr na hru
U každého turnaje se vyhlašuje jedna a dopředu se neví jaká — v podstatě to, co shodíš prvním hodem. Vyhrává nejvyšší průměr na hru, ne největší počet: kdo odehraje míň her, tím nemá být bit. Táž úvaha jako u žebříčku jednotlivců.
Jednotlivci
| Hráč | Družstvo | Her | Počet Kolikrát se to tomu hráči povedlo za celý turnaj. | Průměr na hru Počet dělený počtem odehraných her. Tohle rozhoduje o vítězi. | |
|---|---|---|---|---|---|
| 1. | Klusáček Jiří | PERMONÍCI | 16 | 32 | 2,00 |
| 2. | Varhaníček Pavel | STATOVAR | 14 | 27 | 1,93 |
| 3. | Orságová Jana | ZA ŘEKOU | 14 | 23 | 1,64 |
| 4. | Kubátko Vlastimil | OTUBEJ | 16 | 25 | 1,56 |
| 5. | Ježek Jan | TŘINEČÁCI | 18 | 27 | 1,50 |
| 5. | Kapustová Dagmar | VALAŠI ZLÍN | 16 | 24 | 1,50 |
| 7. | Klusáčková Dana | PERMONÍCI | 16 | 23 | 1,44 |
| 8. | Ježkova Julia | TŘINEČÁCI | 13 | 18 | 1,38 |
| 9. | Malurek Václav | OTUBEJ | 14 | 19 | 1,36 |
| 10. | Indra Martin | VIP ROVINÁŘI | 16 | 21 | 1,31 |
| 10. | Janusz Radim | KELÍMCI | 16 | 21 | 1,31 |
| 10. | Matera Lubomír | VALAŠI ZLÍN | 16 | 21 | 1,31 |
| 13. | Orság Karel | ZA ŘEKOU | 17 | 22 | 1,29 |
| 14. | Schindler Radek | ZA ŘEKOU | 17 | 21 | 1,24 |
| 15. | Bucha Radovan | STATOVAR | 18 | 21 | 1,17 |
| 16. | Šatný Radim | ATTACK | 13 | 15 | 1,15 |
| 17. | Novák Daniel | VIP ROVINÁŘI | 14 | 16 | 1,14 |
| 18. | Frydrych Tomáš | STATOVAR | 16 | 18 | 1,13 |
| 19. | Lysek Petr | PERMONÍCI | 16 | 17 | 1,06 |
| 20. | Novák Radek | OTUBEJ | 18 | 18 | 1,00 |
| 21. | Šatný Kristián | ATTACK | 18 | 17 | 0,94 |
| 22. | Kutáč Vladimír | ATTACK | 17 | 16 | 0,94 |
| 23. | Klus František | KELÍMCI | 14 | 13 | 0,93 |
| 24. | Klein David | VIP ROVINÁŘI | 18 | 15 | 0,83 |
| 25. | Kapusta Michal | VALAŠI ZLÍN | 16 | 12 | 0,75 |
| 26. | Malenda Richard | KELÍMCI | 18 | 12 | 0,67 |
| 27. | Ježek Daniel | TŘINEČÁCI | 17 | 10 | 0,59 |
Družstva
| Družstvo | Počet | Her Kolik her družstvo doopravdy odehrálo. V každé z 24 her hází dva jeho hráči, takže dohraný turnaj jich má 48. | Průměr na hru Dělí se skutečně odehranými hrami, ne počtem her turnaje — jinak by družstvům vycházel dvojnásobek a s hráči by se to nedalo porovnat. | |
|---|---|---|---|---|
| 1. | PERMONÍCI | 72 | 48 | 1,50 |
| 2. | ZA ŘEKOU | 66 | 48 | 1,38 |
| 2. | STATOVAR | 66 | 48 | 1,38 |
| 4. | OTUBEJ | 62 | 48 | 1,29 |
| 5. | VALAŠI ZLÍN | 57 | 48 | 1,19 |
| 6. | TŘINEČÁCI | 55 | 48 | 1,15 |
| 7. | VIP ROVINÁŘI | 52 | 48 | 1,08 |
| 8. | ATTACK | 48 | 48 | 1,00 |
| 9. | KELÍMCI | 46 | 48 | 0,96 |
Nejvyrovnanější hráč rozhoduje nejmenší rozdíl
Rozdíl mezi nejlepší a nejhorší hrou. Při 24 hrách je vyrovnanost půlka věci: 300 a 100 dá týž součet jako 200 a 200, ale není to týž výkon. Počítá to i pořadatel ve svém sešitu jako sloupec Rozdíl Max.-Min.
| Hráč | Družstvo | Her | Max | Min | Rozdíl Max minus Min, tedy nejlepší minus nejhorší hra. Malé číslo znamená vyrovnaný výkon. Řadí se podle něj, při shodě stojí výš ten, kdo odehrál víc her. | Průměr Na hru, včetně handicapu — jen jako údaj, o pořadí téhle ceny nerozhoduje. | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | Kapustová Dagmar+8 | VALAŠI ZLÍN | 16 | 181 | 128 | 53 | 164,06 |
| 2. | Ježkova Julia+8 | TŘINEČÁCI | 13 | 166 | 110 | 56 | 146,08 |
| 3. | Klus František | KELÍMCI | 14 | 202 | 143 | 59 | 172,07 |
| 4. | Varhaníček Pavel | STATOVAR | 14 | 209 | 144 | 65 | 176,86 |
| 5. | Frydrych Tomáš | STATOVAR | 16 | 215 | 145 | 70 | 175,75 |
| 6. | Ježek Daniel | TŘINEČÁCI | 17 | 180 | 107 | 73 | 138,65 |
| 7. | Lysek Petr | PERMONÍCI | 16 | 216 | 140 | 76 | 176,38 |
| 8. | Kapusta Michal | VALAŠI ZLÍN | 16 | 206 | 128 | 78 | 159,00 |
| 9. | Malurek Václav | OTUBEJ | 14 | 202 | 123 | 79 | 170,29 |
| 10. | Klusáček Jiří | PERMONÍCI | 16 | 224 | 142 | 82 | 181,25 |
Počítá se jen tomu, kdo odehrál aspoň 8 her — kdo hodil jednou, měl by rozdíl nula a vyhrál by to bez jediné dobré hry. Vidět je prvních 10; celý sloupec Rozdíl má tabulka Jednotlivci.
Nejvyšší náhozy družstev a kdo tu dvojici tvořil
V každé hře hází za družstvo dva jeho hráči, takže výsledek družstva v té hře je jejich součet včetně handicapu — takový nához nikdo sám nehodil. Je to nejlepších 10 her celého turnaje, ne jedna za každé družstvo, takže se družstva klidně opakují. Ve výsledkové tabulce stojí u každého jen jeho maximum; tady je vidět, kdo ho hodil s kým.
| Družstvo | Hra | Dvojice | Nához Součet dvojice včetně handicapů, přesně jak to počítá pořadatel ve sloupci Nej. Hra. | |
|---|---|---|---|---|
| 1. | ATTACK | 8. | Šatný Kristián 234 + Šatný Radim 248 | 482 |
| 2. | VIP ROVINÁŘI | 3. | Klein David 248 + Novák Daniel 233 | 481 |
| 3. | VIP ROVINÁŘI | 24. | Indra Martin 256 + Klein David 211 | 467 |
| 4. | VIP ROVINÁŘI | 4. | Klein David 238 + Novák Daniel 213 | 451 |
| 5. | ZA ŘEKOU | 14. | Orság Karel 224 + Orságová Jana 226+8 | 450 |
| 6. | ATTACK | 5. | Kutáč Vladimír 160 + Šatný Kristián 289 | 449 |
| 7. | VIP ROVINÁŘI | 8. | Indra Martin 228 + Klein David 212 | 440 |
| 8. | STATOVAR | 4. | Bucha Radovan 245 + Varhaníček Pavel 190 | 435 |
| 8. | VIP ROVINÁŘI | 16. | Klein David 246 + Novák Daniel 189 | 435 |
| 10. | ZA ŘEKOU | 16. | Orságová Jana 134+8 + Schindler Radek 300 | 434 |
Nejvyšší náhozy jednotlivců holý nához, bez handicapu nejlepších 10 her turnaje
| Hráč | Družstvo | Hra | Nához Skutečně sražené kuželky, bez handicapu — stejně jako sloupec Max u jednotlivců. Handicap je vedle jména. | |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Schindler Radek | ZA ŘEKOU | 16. | 300 |
| 2. | Šatný Kristián | ATTACK | 5. | 289 |
| 3. | Klein David | VIP ROVINÁŘI | 2. | 261 |
| 4. | Šatný Kristián | ATTACK | 19. | 257 |
| 5. | Indra Martin | VIP ROVINÁŘI | 24. | 256 |
| 6. | Klein David | VIP ROVINÁŘI | 3. | 248 |
| 6. | Šatný Radim | ATTACK | 8. | 248 |
| 8. | Klein David | VIP ROVINÁŘI | 21. | 247 |
| 9. | Klein David | VIP ROVINÁŘI | 1. | 246 |
| 9. | Novák Radek | OTUBEJ | 4. | 246 |